Rasel Sigorta’dan Kasko Teklifi Alın

Kasko sigortası günümüzde araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olarak karşımıza çıkar. Zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigorta türü olmasa da teminatları geniş kapsamlıdır. Özellikle trafik sigortası ile yaptırıldığında birçgood enough avantaj sağlayan bu konuyu sizler için ele aldıok. Bu konuda bilgi sahibi olmak sigorta yaptırmanız konusunda çadequate daha doğru kararlar vermenize backyardımcı olur. Gelin kasko sigortası nedir, teminatları nelerdir sorularına hep birlikte yanıt verelim.

Kasko Sigortası Nedir, Ne Değildir?

Kasko kavramı araçların olası kaza durumlarında ortaya çıkan hasarları ve masrafları karşılar. Böylelikle araç sahibinin bütçesi kontrol altına alınır ve güvencesi sağlanır. Ortaya çıktığı durumlar ise şu şekildedir:
• Aracın yanma durumu
• Üçüncü kişilerin araca herhangi bir zarar vermesi
• Araç ve parçalarının zarar görmesi
• Aracın kontrol dışı bir yere çarpması
• Aracın başka bir araçl. A. çarpışması durumu
• Araca bir başka aracın veya yabancı bir maddenin çarpması
Online Kasko Sigortası Al
On-line kasko seçeneği ile hızlı bir şekilde satın almak mümkündür. Teklife ulaşmak için Rasel Sigorta’nın kasko teklifi al sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayfada sizden istenen bilgileri girerek yalnızca birkaç dakika içinde kasko tekliflerine ulaşabilirsiniz.
Kasko teklifleri arasından kendinize en uygun seçeneği seçebilir, bütçenize göre hareket edebilirsiniz. En ucuz ve en kapsamlı kasko ürünlerine ulaşmak ise işte bu kadar kolaydır.
Karşınıza çıkan birçok teklifi inceleyerek karşılos angelesştırma yapmanız teminat konusunda size backyardımcı olur. Anlaşmalı sigorta şirketleri geniş teminatlı kaskodan en ucuz kasko seçeneğine kadar birçok seçenek sunar. En uygun fiyata geniş teminatlı bir poliçeye ulaşmak için teklifler size bu yolda backyardımcı olur. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra online kasko seçeneği hem zamandan hem de nakitten tasarruf etmenizi sağlar.
Kredi Kartı ile on-line Kasko Alınır mı?
Online kasko almak için birçadequate ödeme yöntemi bulunur. Bunlardan biri de banka kartı ya da kredi kartı aracılığıyla satın alma işlemidir. İsteğinize göre kredi kartı ile ödemelerde taksitli kasko fırsatları bulunur. Bu noktada yukarıda da dediğimiz gibi on line kasko seçeneği birçgood enough avantajı length sunar.
Kasko Sigortası Hesaplama
Kasko fiyatı hesaplamasında; aracın markası, modeli, plakası ve üretim yılı gibi faktörler baz alınır. Bununla birlikte sürücünün ehliyet süresi ve mesleği de bu etkenler arasında yer alır.
Aracın sigorta yapılacağı zamana kadar kazaya karışıp karışmadığı da önemli bir faktör olarak bilinir. Yılı hasarsız bir şekilde bitiren bir araç, kasko sigortasında hasarsızlık indirimini kullanabilir. Böylelikle daha uygun bir kasko poliçesine ulaşabilir.
Kasko fiyatına etki eden bir diğer unsur ise teminat kapsamıdır. Bilindiği üzere ana teminatların yanına birçgood enough ek teminatı ekletmek mümkündür. Bunlar; yol backyardım ve mini onarım gibi hizmetler olabilir. Ancak bu noktada bilmeniz gereken bir şey vardır. O da ana teminatlara eklenen ek teminatların kasko fiyatını artıracağıdır. Yani ek teminatları olan bir poliçe, everyday teminata sahip poliçeye göre biraz daha maliyetlidir.
Kasko Teminatları Nelerdir?
Kasko teminatlarına gelindiğinde bu geniş bir kavramdır. Bu teminatları aşağıdaki başlıklar altında toplayabiliriz:
1. Çarpma ya da Çarpılma
Kasko, aracın başka bir araçla çarpması durumunda ya da irade dışında çarpılması durumunda devreye girer. Yani ortaya çıkan masraflar karşılanır. Bununla birlikte yine isteği dışında sürücünün bir cisme veya araca çarpması durumu da kaskonun teminatları içindedir. Bu teminat aracı hem çarpma hem de çarpılma durumlarında hareket ve durma konusunda korur.
1. Yanma
Aracın yanma gibi durumlar yaşamasında kasko sigortası ortaya çıkan hasarları karşılar. Yanma, bu sigorta çeşidinin teminatları arasında yer alır. Yaşanabilecek olası durumlarda ise araç kaybı yaşanabilir. Ancak kasko yaptırılması, olası durumların teminat altına alınmasına ve bütçenin kontrol edilmesini sağlar.
1. Çalınma
Aracın ya da parçalarının çalınma durumlarında ortaya hasar çıkabilir. Bu durumlarda çalınmaya teşebbüs de kaskonun teminatlarındandır. Online kasko yaptırmak ise bu gibi olası durumları teminat altına almak mümkündür.
1. Kişilerden Kaynaklanan Hasarlar
Kasko yapıldığı zaman başka kişilerden kaynaklanan hasarlar engellenmiş olur. Yani ehliyete sahip olmayan kişilerin yol açabileceği zararlar da teminat altına alınmış olur.
Kasko Sigortası Ne Kadar?
Kasko sigortası fiyatları birçok değişkene bağlıdır. Yani araca göre fiyatlar farklılıok gösterir. Hasarsızlıok durumu ve aracın yaşı gibi faktörler fiyatı etkiler. Burada en güvenilir yol aracınıza uygun kasko tekliflerini almanız ve buna göre karar vermenizdir.
Kasko sigortası fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için ‘‘Kasko Sigortası Fiyatları 2022’’ başlıklı içeriğimizi okumanızı tavsiye ederiz.
Kasko Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Kasko Sigortası Zorunlu mu?
Kasko, trafik sigortası gibi araçlar için zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigorta değildir. Yani isteğe göre bu sigorta yaptırılır. Ancak kasko trafik sigortasının kapsamında olmayan bazı teminatları barındırır. Doğal afetlere karşı bazı riskler bu sigortanın teminatları arasında yer alır.
Ortalama Kasko Fiyatları Ne Kadardır?
Ortalama bu fiyatlar poliçenin kapsamına ve aracın değerine göre belirlenir. Yani fiyatları birçgood enough kriter etkiler. Bu nedenle en internet fiyata ulaşmak için teklif almakta fayda vardır. Hemen teklif formumuza bilgilerinizi girerek length uygun teklifleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ortalama kasko fiyatı öğrenmek yerine size özel hazırlanan teklifleri görmeniz birçok avantajı da beraberinde getirir.
Kasko Teklifi Almak için Hangi Belgeler Gereklidir?
Kasko teklifine ulaşmak için aracınızın ruhsatına ve trafik tescil belgesine ihtiyacınız vardır. Teklif alma konusunda gerekli belgeler yalnızca bu bahsettiklerimizden oluşur.
Kasko Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?
Kaskonun kapsamı ve teminatı hem sigorta şirketine göre hem de kişiye göre değişkenlik gösterir. Ana teminatları genelde sigorta şirketleri sunar. Bu teminatlarda; çalınma, çarpma ve çarpılma gibi durumlar yer alır. İsteğe göre ana teminatlara ek teminatlar eklenebilir. Doğal afetlerin oluşturduğu hasarlar ek teminatlara örnek verilebilir.
Kasko indirimi konusu ise hasarsızlıok konusunda devreye girer. Yani bu indirim; kişinin mesleğine ve aracın hasarsızlıokay durumuna göre belirlenir. Kaza yapmamış bir araç sürücüsü kaza yapmış bir araca göre daha az kasko ücreti öder. Bu noktada kasko teminatlarını ve indirimlerini incelemek uygun poliçe seçeneğine ulaşmada backyardımcı olur.
Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?
Kaskonun ödeme yapmayacağı durumlar mevzuatta yer alır. Bu teminatlar aşağıdaki gibidir:
• Ehliyetsiz araç kullanmak
• Alkollü bir şekilde araç kullanmak
• Sürücünün sınırlar üzerinde alkol ve uyuşturucu alması
Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?
Kasko geniş bir kavram olmakla birlikte teminatlarının da geniş olduğunu söylemek mümkündür. Aracın yanması, çarpması, çalınması ve çalınma teşebbüsünde bulunulması bu sigorta kapsamındadır. Bu gibi durumlarda ortaya çıkan tüm maddi hasarları sigorta karşılar.
En Uygun Kasko Nasıl Bulunur?
Kaskoda fiyat ve teminatlar her yerde standart bir şekilde düzenlenmez. Yani sigortayı yaptırmak istediğinizde length uygun teminatları seçmeniz gerekir. Daha sonrasında bu teminatlara göre kasko tekliflerine ulaşabilirsiniz. Teklifleri incelemeniz ve karşıl. A.ştırmanız bütçenize uygun teklifi seçmeniz konusunda size birçgood enough avantaj sağlar.
Rasel Sigorta ile Kasko Sigortanızı Yaptırın
Eğer kasko sigortanızı Rasel Sigorta’dan yaptırdıysanız, yenileme zamanı geldiğinde sizi sms ve e-posta yolu ile bilgilendirmekle kalmıyoruz aynı zamanda en doğru karara ulaşabilmeniz için karşıl. A.ştıracağınız tüm teklifleri kapsamlı olarak sizinle paylaşıyoruz. Böylece kasko sigortanızın yenilenme zamanına dair tüm kaygılarınız yok olurken araştırma yapmanıza gerek duymadan en uygun teklifler ile sigortanızı kolayca yenileyebiliyoruz.
Kasko sigortası teklifi almak hakkında daha fazla detaya ulaşmak için sizler için hazırladığımız “Kasko Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?” başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.
Lider sigorta acentesi Rasel Sigorta üzerinden sadece birkaç adımda kasko sigortası sorgulaması yaparak kasko sigortası teklifine kolayca ulaşın.