Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası fiyatları araçların marka, version, bulundukları şehir ve tercih edilen risklere göre farklılıokay göstermektedir.

Araçlarını çarpma, çarpılma, devrilme, yanma, çalınma, sel veya deprem felaketlerinden zarar görme gibi risklere karşı trafik sigortası yaptırmak isteyen araç sahipleri öncelikle trafik sigortası ne kadar olduğunu ve hangi riskleri içerdiğini araştırmalıdır. Trafik sigortası kasko paketleri standart kasko, full kasko, ek teminatlı kasko gibi farklı riskleri kapsayan paketler halinde hazırlanmaktadır. Trafik sigortası kasko paketinde bulunan risklere göre, aracın marka ve modeline göre, bulunulan ile göre trafik sigortası ne kadar olacağı belirlenmektedir. Trafik sigortası yaptıracak araç sahipleri araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfası üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde araç kasko sigorta fiyat sorgulama yapmaktadır. Sorgulama sonucunda kendileri için en uygun kasko sigorta paketini seçmektedir. Araç sahipleri en uygun fiyat teklifini sunan araç kasko sigorta şirketi ile sigorta poliçesi imzalamakta ve prim ödemelerine başlamaktadır. 1 yıl süresince seçmiş olduğu risklerden korunan araç ile rahat bir şekilde seyahat edebilirler. Araç sahipleri 1 yılın sonunda istediği takdirde tekrar araç trafik sigortası yaptırmaktadır.
Trafik sigortası fiyatları araçların marka, model, bulundukları şehir ve tercih edilen risklere göre farklılıok göstermektedir. Araç kasko sigorta şirketlerinin net üzerinde bulunan internet sayfalarına girerek trafik sigortası fiyat sorgulama işlemi gerçekleştirmektedir.
Net sayfalarına araçlarının marka ve modelini, bulunulan ili girerek fiyat teklifi almaktadır. Birçok sigorta şirketinden fiyat teklifi alabilen araç sahibi öncelikle hangi risklere karşı araçların güvence altına alındığını incelemekte ve daha sonra kendileri için en uygun olan riskleri kapsayan kasko paketini seçmektedir. Trafik sigortası fiyat sorgulaması yapan araç sahibi farklı fiyatlarla karşılaşmaktadır. Araç kasko fiyatları riskler göz önüne alınarak hazırlanmakta ve fiyat farklılığı bu nedenle ortaya çıkmaktadır. Ayrıca sigorta şirketleri arasında çok küçüokay meblağlarda fiyat farklılıkları da olabilmektedir. Bu yüzden araç sahipleri kendilerine en ucuz trafik sigortası fiyatını veren sigorta şirketini tercih etmelidir.
Araç sahipleri kendilerine en uygun trafik sigortası ve araç kasko sigorta şirketini seçmektedir. Seçmiş olduğu araç kasko sigorta şirketine giderek süresi 1 yıl olan isteğe bağlı araç kasko sigortasını yaptırmakta, kasko sigorta poliçelerini imzalamakta ve prim ödemelerini yapmaktadır.
Karayollarında, otoparkta, ev önlerinde hareket halinde olan veya sabit duran araçlar birtakım risklerle karşı karşıya bulunmaktadır. Risklere karşı araçlarını güvence altına almak isteyen araç sahipleri araç trafik sigortası yaptırmaktadır. Araç kasko sigorta şirketlerinin net üzerinde bulunan web sitelerine girerek trafik sigortası sorgulama, hesaplama, fiyat teklifi alma işlemini gerçekleştirmektedir. Yorulmadan, kasko sigorta şirketlerini dolaşmadan, hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır.
Online trafik sigortası sorgulamada web sayfasından araç marka ve modeli girilmekte ve farklı içeriklerde hazırlanan kasko paketi fiyatları görülmektedir. İstendiği takdirde birçadequate sigorta şirketinin web sayfası üzerinden sorgulama sonuçları alınarak fiyat karşılaştırması yapılabilmektedir. Araç sahipleri kendi istedikleri riskleri seçerek en uygun teklifi veren araç kasko sigorta şirketine gitmektedir.
On-line trafik sigortası sorgulama işleminden sonra araç sahibi araç kasko sigorta şirketine giderek sigorta şirketi tarafından hazırlanan kasko sigorta poliçesini imzalamakta ve prim ödemelerine başlamaktadır. Seçilen riskler gerçekleştiği takdirde zarar araç sahibine ödenmektedir. Araç kasko sigortası süresi 1 yıldır ve isteğe bağlı sigortalar arasında bulunmaktadır.
Trafik sigortası araç sahiplerinin değer verdikleri araçları karayollarında, otoparkta, ev önlerinde karşılaşabilecekleri risklerden koruma şekli olmaktadır. Araç sahipleri araçlarını güvence altına aldıktan sonra rahat ve endişesiz olarak karayollarında seyahat etmektedir. Sıfır araç ve ikinci el araçlar için trafik sigortası yaptırılmalıdır. Araç sahipleri daima ucuz trafik sigortası ile araçlarını güvence altına almak ister. Bu nedenle araç sigortası yaptırmadan önce trafik sigorta fiyatları, riskleri araştırmakta ve birçok araç kasko sigorta şirketinden trafik sigorta teklifi almaktadır.
Kasko sigorta şirketlerinin web sayfaları üzerinden online trafik sigortası teklifi alan araç sahipleri kendileri için en ucuz trafik sigortasını seçmektedir. Araç kasko sigorta şirketine giderek seçmiş oldukları ucuz trafik sigortası için sigorta poliçesini imzalamakta ve prim ödemelerine başlamaktadır. Ucuz trafik sigortası ile araçlarını risklere karşı güvence altına alan araç sahipleri gönül rahatlığı ile endişesiz olarak trafikte seyahat etmektedir.
Araç kasko trafik sigortası isteğe bağlıdır ve 1 yıl süreyi kapsamaktadır. 1 yıl içerisinde riskler gerçekleştiği takdirde araç sahibine hasar ödenmektedir. Araç sahipleri araçlarını trafik sigortası yaptırmak için en uygun trafik sigortası teklifini veren araç sigorta şirketlerini seçmektedir. Araç sahipleri trafik sigortası tekliflerini araç kasko sigorta şirketlerinin internet sayfalarından hızlı ve pratik bir şekilde almaktadır. Trafik sigortası fiyatları her yıl yeniden hesaplanmaktadır. Aracın marka ve modeli, aracın durumu, bulunulan il ve seçilen risklere göre trafik sigortası fiyat teklifi verilmektedir.
Araç sahipleri net üzerinden en uygun trafik sigortasını bulmak için istedikleri kadar sorgulama yapmaktadır ve almış oldukları fiyatları karşılaştırarak en uygun trafik sigortası fiyatını veren araç kasko sigorta şirketi ile poliçe imzalamaktadır. Poliçe imzalandıktan sonra araç sahibi prim ödemelerine başlamaktadır. Araç kasko sigortası isteğe bağlı bir sigortadır ve 1 yıllıokay süreyi kapsamaktadır.
En uygun trafik sigortası ile kasko yaptırılan araç karayollarında seyahat ederken veya otoparkta iken poliçede belirtilen risklerin gerçekleşmesi durumunda zarara uğradığında, araç kasko sigorta şirketi tarafından zarar tutarı araç sahibine ödenmektedir. Araç sahipleri en uygun trafik sigortası arayışlarında daima güvence altına alınan risklerin fazla ve kasko fiyatının uygun olmasını istemektedir. Hadi gelin trafik sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır hep beraber inceleyelim.

Trafik Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Trafik sigorta sorgulama işlemi araç sahipleri için E-devlet üzerinden rahatlıkla yapılmaktadır. E-devlet sitesi üzerinden SBM’nin (Sigorta Bilgi Merkezi) Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama bölümüne girerek, poliçe hakkındaki gerekli detayları ücretsiz bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Her bireye ait e-devlet şifresi ile bu işlemleri yapabilir, araç poliçenizi kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz. Trafik sigorta sorgulaması yaparken sizin üzerinize ait aracınızın plakasını girerek aracınızın sigorta bilgilerine ulaşabilirsiniz.
E-devlet üzerinden trafik sigortası sorgulaması yaptığınızda öğreneceğiniz bilgiler şunlardır:
• Poliçe bilgileri: Poliçenizin başlangıç ve bitişi tarihi
• Araç bilgileri: Saşi no, araç tescil tarihi
• Teminat bilgileri
• İndirim/sürprim bilgileri: Tarife basamak kodunun hangi kademede olduğu bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hasarsızlık indirimi üzerinden bu bilgiler önemli bir niteliğe sahip olmakla beraber, yenileme döneminde yaptıracağınız poliçenin prim ücretini etkiler.
Trafik sigortası sorgulaması yaparken teminat limitlerine ulaşmak istiyor iseniz, teminat bilgileri seçeneğinden öğreneceğiniz bilgiler şunlardır:
• Araç Başına Maddi Teminat
• Kişi Başına Tedavi Teminat
• Kişi Başına Ölüm Sakatlık Teminatı
• Kaza Başına Maddi Teminat
• Kaza Başına Tedavi Teminatı
• Kaza Başına Ölüm Sakatlıok Teminatı
Ayrıca Sigorta Bilgi Merkezi’nin kullanıcılara yönelik ücretli çeşitli sorgulama seçenekleri bulunmaktadır. E-devlet üzerinden Trafik Poliçe Sorgulama bölümünü ücretsiz kullanabilirken, SBM’de ücretli sorgulama işlemi de yapabilirsiniz.
Sigorta Bilgi Merkezinin Sorgulama Opsiyonları:
• Hasar sorgulama (6,5 TL)
• Kaskosuz dönem sorgulama (6,five TL)
• Değişen parça sorgulama (6,5 TL)
• Araç detay sorgulama (6,five TL)
Trafik sigortası sorgulama işlemini web sitemiz üzerinden TCKN ve aracınızın plakası ile, trafik sigortanızın bitiş tarihi ve sigorta şirketi gibi bilgileri kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aracınızın poliçesine gerek kalmadan sorgulama işlemi yapılabilirken, ayrıca şirketin trafik sigortanızı yenileyip yenilemediğini de kontrol edebilirsiniz.
Trafik sigorta sorgulama işlemi oldukça kolay işlemlerle karşımıza çıkıyor. Sorgulama işlemleri sayesinde öğreneceğiniz poliçe hakkındaki doğru bilgiler, trafik sigortası yenilenme dönemlerinde doğru şekilde karar verebilmeniz açısından önemli bir etkendir. Ayrı ayrı trafik sigorta şirketlerini incelemek yerine, şirketleri karşılaştırarak sizin için en uygun trafik sigortası sorgulamasını yapabilirsiniz. Trafik sigortası araç ve kullanıcıları için oldukça önemli bir sigorta olduğundan dolayı yaptırmayı geciktirmeyin!