Trafik Sigortası Engelli İndirimi Nedir?

Günümüzde trafikte bulunan tüm araçlar trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Trafik sigortası ile kaza ve hasarlar karşılanır iken, büyük ölçekli kayıplar da engellenmiş olur. Karayolları tarafından trafik kanunları açısında yapılması zorunlu olan trafik sigortası, tüm zararların karşılanmasında son derece büyüok bir avantaj sağlar. Trafikte uzun süre beklemenizi engelleyen trafik sigortası, aracınız dışında karşı tarafın hasarını da teminat altına alır. Zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortası, engelli olan bireylere de bazı ayrıcalıklar tanımaktadır. Peki trafik sigortası engelli indirimi nedir? Hadi gelin hep birlikte bu konuyu daha yakından inceleyelim.

Engelli Sigortası İndirimi İçin Ne Gerekir?

Engelli sigortası yaptırabilmeniz için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Eğer doğuştan ya da sonradan bir engele sahip iseniz araç satın alımlarında ve sigorta konularında bazı ayrıcalıklar length özel olarak tanımlanır. Araç satın alırken Ötv ödemesi yapmadan da daha avantajlı ve uygun fiyatlardan araç satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus aracın sahibi tarafından kullanılma noktasıdır.

Aracı satın aldıktan sonra yapmanız gereken ilk işlem engellilere trafik sigortası indirimi için gerekli belge olan engelli belgesini almaktır. Aracınız için yapılacak olan trafik sigortası engelli bireyin üzerinde olması gerekir. Sigortası yapılmış ve ödenen aracı engelli bireyin dışında başka bir birey tarafından kullanılması yasaktır. Engelli olan bireylerin uygun ehliyet ile kullandıkları araçların, trafik kanunları gereğince indirim oranları belirlendikten sonra fiyatlandırma işlemi yapılır. Kaza sıralarında araç hasarının yanında sakatlıokay ve sağlık giderleri gibi durumlara karşı da sizi güvence altına alır. Zorunlu olarak her yıl yenilenmesi gereken bu sigorta türü, trafikte hareket halindeki tüm araçların güvenliğini sağlamayı hedefler. Sizler de Resal Sigorta aracılığı ile yapılacak olan indirim oranları üzerinden aracınızın trafik sigortasını her yıl yenileyerek daha güvenli bir şekilde yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Engelli Araçların Yaptırması Zorunlu Olan Sigorta Nedir?

Araç kullanıcılarını karşılıklı olarak korumayı amaçlayan trafik sigortası ile maddi ve manevi kayıplarınız minimuma iner. Her yıl düzenli olarak yaptırılması ve yenilenmesi zorunlu olan trafik sigortası, araç sürücüleri için olmazsa olmazdır. Trafik sigortası engelli indirimi vatandaşlara bazı ayrıcalıklar sunarken, sigortayı yapan şirket de sürücülerin kusurları sonucu oluşmuş kayıp ve zararları karşılamak ile sorumludur. Sigorta şirketinin sorumlulukları zorunlu trafik sigortasında belirlenen teminatlara göre farklılıokay gösterirken, sigorta yaptırıldığında belirlenmiş limitler kapsamında hem sizin hem de karşınızda bulunan aracın masrafları belli bir oranda karşılanır.

Engelli sürücüler engellilik oranlarını göz önüne alarak aldıkları ehliyet ile araç kullanma yeterliliği almaya hak kazanırken, trafik sigortası yaptırmaya karar verdiğiniz şirketin avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Engelli bireyler için de zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortası, kaza anında size maddi ve manevi bakımdan destek sağlar. Trafikte yer alan araç sahibi eğer araç kullanmasını okayısıtlamayan bir engele sahip ise, hastaneden alması gereken bir belge ile engelli indirimine hak kazanır. Trafik sigortasının kendi adınıza düzenlenmesini talep ederek, bu indirimden yararlanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra aracı sadece engelli olan birey kullanabilirken, aile bireylerinden herhangi birinin kullanması durumunda cezai işlem uygulanır. Sizler de engelinizi kanıtlayan ve hastaneden alacağınız belge ile trafik sigortası yaptırmak için başvuracağız sigorta şirketlerin indirimli fiyatlarından yararlanarak, bütçenize katkı sağlayabilir, kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Zorunlu Sigortada İndirim Nasıl Belirlenir?

Araç sahibi tüm bireyler tarafından oldukça merak edilen bir diğer konular arasında sigorta sürecinde yapılacak olan indirim oranları gelir. Poliçede yer alan fiyat üzerinden engelli raporuna sahip olan bireylere bazı ayrıcalıklar dahilinde indirimler tanımlanmaktadır. Araç sahipleri bu indirim oranları hakkında gerekli olan bilgilere sigorta şirketi aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilir. Araç yaşına ve trafiğe çıkış yılına bakılarak belirlenen engelli araç sigorta indirimi, sigorta şirketlerince uyguladığı poliçelere göre farklılık gösterebilir. Bazı şirketler hasarsızlıok kaydını ön planda tutarak sadece kendi bünyelerinde indirim yapma hakkına sahipken, zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortasının her yıl yenilenmemesi durumunda belirli cezalar vardır.

Trafik sigortası karayollarının denetiminde yapıldığından genel fiyat aralığı belli bir seviyede yer alır. Poliçe primlerinin düzenlenmesinde bazı kişi ve mesleklere özel olarak yapılan indirim hakları sigorta firmalarına verilirken, araç sahibi bireyin cinsiyeti ve yaş aralığı sigorta primini etkileyen noktalar arasında bulunur. Her ilde farklı seçenekler ile sunulan bu poliçeler engelli vatandaşlara özel indirim avantajları ile trafikte aktif bir rol oynamalarına zemin hazırlar. Aracın yaşına, modeline ve markasına göre belirlenen primler, sigorta şirketlerinin sorgulama ekranlarından kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Poliçe primlerinin ödenmesi kısmında ise length farklı seçenekler sunulur. Aracın kaza geçmişinin bulunmaması, prim ödemelerini olumlu yönde etkileyen detaylar arasındadır. Sizler de aracınızda zorunlu trafik sigortası engelli indirimi hakkından yararlanabilmek için öncelikle engelinizi gösteren bir sağlıok raporu alabilir, bu noktadan sonra bütçenize en uygun koşulları yerine getiren sigorta şirketlerinden destek alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Engelli İndirimi

Yeni aldığınız ya da ikinci el aracınız için her yıl yenilenmesi zorunlu olan trafik sigortası, karayolları yönetmenliği çerçevesinde yapılmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır. Sigortayı yaptırmayan veya yenilemeyen araçlar trafik esnasında bazı cezai işlemler ile karşılos angelesşır. Satın aldığınız aracınıza yönelik yapmanız gereken ilk işlem trafik sigortası yaptırmaktır. Yönetmenlik tarafınca belirlenen trafik sigortası engelli indirimi koşulları sigorta şirketleri tarafından vatandaşlara göre esnetilme durumlarına gidilebilir. Engel oranının süresine ve oranına göre değişkenlik gösteren poliçe ödeme seçenekleri, bütçenize en uygun fiyatlardan trafik sigortası yaptırma fırsatı sunar. Aracınız ile trafikte daha güvenli bir şekilde bulunmak, hem kendinizin hem de çevrenizdeki bireylerin güvenliğini sağlamak için sizler de zorunlu trafik sigortası yaptırarak yola çıkabilirsiniz. Günümüzde artan trafik yoğunluğu sebebi ile kazanın ne zaman yaşanacağını kestirmek imkansızdır ve bu noktada dikkatli olmanız kaza yapmayacağınız anlamına gelmemektedir. Bazı olumsuzlukları yaşamamak için sizler de sağlıok kurumlarından alabileceğiniz engelli raporu ile birlikte trafik sigortanızı indirimli olarak yaptırma hakkına sahip olabilirsiniz.

Eğer trafik sigortanızı Rasel Sigorta’dan yaptırdıysanız, yenileme zamanı geldiğinde sizi sms ve e-posta yolu ile bilgilendirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda en doğru karara ulaşabilmeniz için karşıl. A.ştıracağınız tüm teklifleri kapsamlı olarak sizinle paylaşıyoruz. Böylece trafik sigortanızın yenilenme zamanına dair tüm kaygılarınız yok olurken, araştırma yapmanıza gerek duymadan en uygun teklifler ile sigortanızı kolayca yenileyebiliyoruz.

Lider sigorta acentesi Rasel Sigorta üzerinden sadece birkaç adımda trafik sigortası sorgulaması yaparak, trafik sigortası teklifine kolayca ulaşabilirsiniz.