Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Önemli Noktaları Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Genel
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Önemli Noktaları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlıokay Sigortasının Önemli Noktaları Nelerdir?

Günümüzde tamamlayıcı sağlık sigortası, geniş kapsama ağı ve uygun poliçe fiyatları ile tercih edilebilir bir sağlıok sigortası ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Her sigorta poliçesinde yer aldığı gibi tamamlayıcı sağlıok sigortasını yaptırırken de dikkat edilmesi gereken bazı önemli püf noktalar vardır.

SGK teminatı altında bulunan tüm bireyleri güvence altına alan tamamlayıcı sağlıok sigortası; özel sağlıok kurumlarında helloçbir ücret ödemeden tedavi alabilmek advertına tercih edilmektedir. Ancak tamamlayıcı sağlıok sigortasından beklentilerin karşılanmasını sağlayabilmek ve en iyi şekilde verim alabilmek için bazı noktalara dikkat edilerek poliçenin hazırlanması tavsiye edilir. Bu şekilde ileride yaşanabilecek olası chance durumlarına karşı hiçbir mağduriyet gerçekleşmeden sağlık hizmetlerinden yararlanılma avantajı ortaya çıkar. Peki tamamlayıcı sağlıokay sigortasının önemli noktaları nelerdir? Hadi gelin hep birlikte bu konuyu yakından inceleyelim.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlıok sigortası seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği zaman bireyler için verimli ve en uygun poliçe hazırlanırken, özel hastanelerde sağlık hizmetleri sorunsuz bir şekilde bireylere sunulur.

Etkili ve doğru bir tamamlayıcı sağlıokay sigortasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar aşağıda verilmiştir:

Poliçe kapsamı,
Poliçe kapsamı dışındaki durumlar,
Poliçe fiyatları,
Genel şartlar ve özel şartlar,
Hasarsızlıok indirimi,
Anlaşmalı sağlıokay kurumları,
Yaş sınırı,
Aile paketleri,
Bekleme süresi,
Vergi indirimi,
Ömür boyu yenileme garantisi,
Sigorta kapsamına girecek kişi sayısı.
1.Poliçe Kapsamı

SGK güvencesi altında bulunan ve 70 yaşına kadar olan tüm bireyler tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilir.
Bu poliçenin geçerlilik süresi 1 yıldır ve yenilenmediği zaman, bir yılın sonunda hizmet vermemektedir.
Poliçe kapsamı altında iki ana teminat ve bu teminatlara ek olarak eklenen farklı teminat seçenekleri mevcuttur.
Poliçe kapsamında bulunan ana teminatlardan ilki yatarak tedavi teminatıdır. Bu teminat kapsamında; en az 24 saat yatış gerektiren yoğun bakım, ameliyat, oda ve yemek ücretleri gibi hizmetler yer alır. Aynı zamanda bu poliçe üzerinden radyoterapi, kemoterapi ve diyaliz gibi tedavilerde karşılanır.
Diğer ana teminat ise ayakta tedavi teminatıdır. Ayakta tedavi teminatı, yatarak tedavi teminatı ile karşılos angelesştırıldığında farklı olarak sınırlıdır. Bu durum sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterirken 6,eight veya 10 kereye mahsus olarak kullanılma imkanı sunar. Yatış gerektirmeyen röntgen, tomografi ve tahlil gibi hizmetler bu teminat kapsamında yer alır.
Ek teminat ise tıbbi danışmanlıokay, evde bakım, ambulans temini, diş bakım veya diyetisyen desteği gibi bazı hizmetlerden meydana gelir. Talebe bağlı olarak poliçeye eklenebilen bu teminat ile tamamlayıcı sağlık sigortası bireye özel hale getirilir.
2. Poliçe Kapsamına Girmeyen Durumlar

Tamamlayıcı sağlık sigortası tüm tedavi durumlarını karşılamayabilir.
Diş bakım hizmeti, belirtilen şartlar altında karşılanır. Örneğin; birçok sigorta şirketi ek teminat olarak diş bakımı hizmeti sunmaktadır ve kontrol veya röntgen gibi işlemleri karşılar. Bunun yanı sıra ortodontik tedaviler kapsam dışında bulunur.
Oluşturulan sigorta poliçesi sadece ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olan tedavi durumlarını karşılamaktadır.
Tamamlayıcı sağlıokay sigortası kapsamında okayısırlıokay tedavisi, mide okayüçültme operasyonu, omurga problemleri, tüp bebek tedavisi, doğuştan gelen rahatsızlıklar, estetik operasyonlar veya optik sağlık hizmetleri yer almaz.
Three. Poliçe Fiyatları

Tamamlayıcı sağlıok sigortası poliçesi fiyatları, dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Bireyler sigorta poliçesi başlatmadan önce fiyatlar konusunda ayrıntılı bir araştırma yapmalıdır.
Poliçe fiyatları birçadequate faktör doğrultusunda değişirken, hesaplamaları da farklı şekilde yapılabilir.
Sigorta şirketleri poliçe hesaplamasında genel olarak; bireylerin sağlıokay durumu, yaşı, cinsiyeti, hastalıok geçmişi ve poliçede belirtilen teminatları dikkate alarak işlem yapmaktadır.
Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları hakkında güncel ve doğru bilgilere ulaşmanın en önemli noktası sigorta uzmanları ile iletişime geçmektir.
Four.Genel ve Özel Şartlar

Tamamlayıcı sağlıok sigortasının işlevini ve kapsamını belirleyen genel şartlar, poliçe hazırlanmadan önce ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir.
Aynı zamanda sigorta şirketleri tarafından belirlenen özel şartlar da poliçe hazırlanmadan önce mutlaka incelenmelidir.
Olası bir durumda sağlık hizmetleri alma ihtiyacı duyulduğunda, genel ve özel şartlar kapsamı altında bulunmayan durumlar meydana geldiğinde bazı sorunlar yaşanabilir.
Five. Hasarsızlıokay İndirimi

Tamamlayıcı sağlıok sigortası kapsamında, bir yıllık poliçe süresi boyunca herhangi bir sağlık sorunu yaşamayan ve poliçe üzerinden hizmet almayan bireyler, hasarsızlık indiriminden yararlanabilirler.
Ayrıca bazı sigorta şirketleri, poliçenin kullanım oranı %50’nin altında yer alırsa, poliçe döneminde %five ile %10 oranında indirim yapabilir.
6. Anlaşmalı Sağlıokay Kurumları

Tamamlayıcı sağlıok sigortası sunan her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğunited statesğlıokay kurumları vardır. Bu sigorta şirketlerinin internet sitelerinde, anlaşmalı sağlıokay kurumları listesi bulunmaktadır.
İşlem yapılacak sigorta şirketinin net sayfasından sigorta poliçesi başlatılmadan önce anlaşmalı sağlıokay kurumları mutlaka incelenmeli, durumları değerlendirilmelidir.
Tamamlayıcı sağlık sigortası ürününe sahip olan bireylerin hizmet açısından en verimli kurum ile çalışması, olası sorunları minimuma indirecektir.
7. Yaş Sınırı

Tamamlayıcı sağlıok sigortasına sahip olmak için zero-70 yaşlarında olmak gerekir.
Sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortasına başvuran bireyler arasında belirli bir yaş aralığında yer alan katılımcıları değerlendirir.
Genel olarak tüm sigorta şirketleri fifty five-60 yaş arasında olan tüm katılımcıların başvurularını onaylar.
8. Aile Paketleri

Tamamlayıcı sağlıokay sigortası, bireysel olarak yapılabilirken, tüm aile bireyleri tarafından da başlatılabilir.
Aile bireylerinden en az birinin SGK kapsamında bulunması durumunda, tamamlayıcı sağlıok sigortası poliçesi başlayabilir.
Aile paketleri kapsamı altında tamamlayıcı sağlıokay sigortası poliçelerinde, birçadequate sigorta şirketi çeşitli oranlarda indirim uygular.
9. Bekleme Süresi

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi hazırlayan birçok sigorta şirketi, poliçeleri uygulamaya koymak için belirli bir bekleme süresi belirler.
Bekleme süresi genel olarak doğum teminatı ve bazı hastalıklar için istenmektedir.
Sigorta şirketlerince değişkenlik gösteren bekleme süresi, genel olarak 1 ay veya 3 ay arasındadır.
Bekleme süresi sırasında bireyler, poliçe kapsamınca sunulan hizmetlerden yararlanamaz.
10. Vergi İndirimi

Sigorta kapsamı içerisinde olan vergi mükellefi bireyler, poliçe prim bedelleri için yatırdıkları tutar üzerinden %15 oranında prim iadesi alabilir.
11. Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Tamamlayıcı sağlıok sigortası bünyesi altında bulunan ömür boyu yenileme garantisi, en az three yıl sürekli olarak poliçelerini yenileyen sigortalı bireyler için sunulan bir avantajdır.
Sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilen bir sistem üzerinden uygulamaya konulan ömür boyu yenileme garantisi ile yenileme dönemi gelen bireyler; masraflı hastalıklar yaşamış olsalar dahi yenileme yaparak, poliçelerini güvence altına alabilirler.
Bu durumda sigorta şirketleri, hastalığın tedavilerini karşılamama veya poliçe yenilememe gibi işlemleri yapamaz.
12. Sigorta Kapsamına Girecek Kişi Sayısı

Aile paketi gibi uygulamalarda, tamamlayıcı sağlık sigortasına dahil olacak kişi sayılarının net olarak belirlenerek, sigorta şirketine bildirilmesi gerekir.
Sigorta şirketleri, poliçede yer alacak bireylere göre bir kapsam belirleyerek, poliçe bedeli hazırlar.
Poliçe başlatmak isteyen bireyler, poliçede kendileri hariç yer almasını istedikleri kişileri ve sayılarını internet olarak belirlemelidir.
Lider sigorta acentesi RaselSigorta üzerinden sadece birkaç advertımda tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulaması yaparak, tamamlayıcı sağlıok sigortası teklifine kolayca ulaşabilirsiniz.