Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Sağlıok, hayatımızı kaliteli ve iyi bir şekilde devam ettirmek oldukça önemlidir. Sağlıklı bir yaşama sahip olmak, hayattaki diğer konularda ilerlemeyi kolaylaştırır. Günümüzde yaşanan stres, yoğun çalışma saatleri ve diğer birçadequate faktör sağlığımızı tehdit eder. Bu nedenle sağlıok ile ilgili bir sorunu en az hasarla atmanıza yardımcı olan tamamlayıcı sağlık sigortası nedir, kapsamı nelerdir gibi sizler için derlediğimiz bu konuları daha yakından inceleyelim.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlıokay sigortası devletin desteklediği bir sigorta türüdür. SGK’nın karşılamadığı veya ücret limitinin aşıldığı tedavi durumlarını karşılar. Bu sigorta türündeki amaç SGK’nın anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından karşılanmasıdır.

Herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlıok sigortası ürünü satın alıp SGK’nın anlaşmalı olduğu hastanelerde tedavi olabilirsiniz. Yüksek kalitede aldığınız bu sağlıok hizmetinde SGK’nın aşılması durumunu sigorta şirketi karşılar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Neler?

Tamamlayıcı sağlık sigortası bireylere birden fazla avantaj sağlar. Bunlar aşağıdaki gibidir;

Özel sigorta yaptıracak durumu olmayan bireyler daha uygun fiyata kaliteli bir sağlıok hizmeti alır.
Sağlıokay sorunlarına canı sıkılan bireylerin moraline iyi gelir; çünkü maddi kayıpları minimuma indirir.
İşveren sahibi bireyler özel sağlık sigortasındaki gibi gelir vergisi indiriminden yararlanabilirler.

Tamamlayıcı Sağlıok Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlıok sigortası kapsamı yatarak ve ayakta tedavi teminatlarından oluşur. Ani bir hastalık ve kaza durumunda hastanelerin acil bölümünden yararlanılmasını sağlar. Bununla birlikte farklı teminat türleri sigorta şirketlerine göre değişir. Ücretsiz ya da ek prim ödeyerek bu teminat türleri poliçeye eklenmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatları Nedir?

Hastaneye yatılması durumunda, yatış ve tedavi masraflarını tamamlayıcı sağlıokay sigortası karşılar. Ameliyat durumunda ise öncesi ve sonrasında yapılan tetkikler ve ameliyat ücreti kapsam altındadır. Ayrıca bu teminatta; diyaliz, kemoterapi, refakatçi giderleri ve radyoterapi yer alır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları Nedir?

Hastanede yatılmadığı durumlarda muayene, laboratuvar tetkikleri ve röntgen hizmetlerini ayakta tedavi karşılar.

Tamamlayıcı Sağlıokay Sigortası Ek Teminatları Nedir?

Tamamlayıcı sağlıokay sigortası ana teminatlara;

Diş bakımı
Check-up
Diyetisyen
Psikoloji destek teminatları eklenmektedir.
Tamamlayıcı Sağlıok Sigortası Hakkında Sıokça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Bu sigorta türünü genellikle 65 yaşına kadar olan devlet memurları, SGK’lılar ve Bağ-Kur’lular yaptırır. SGK ve Bağ-Kur çatısı altında yer almayan bireyler yaptıramaz. Bununla birlikte ailenizde zero-sixty five yaş arasındaki diğer bireyler advertına yaptırabilirsiniz. Ancak her bir birey için ayrı ayrı prim ödemeniz gerekir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ve hizmet alınan sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerde geçerlidir. Sigorta yaptırırken sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneleri bilmeniz karar verme sürecinize yardımcı olacaktır. Ayrıca sıkça tercih ettiğiniz sağlıokay kuruluşlarını poliçenize eklenmesini talep edebilirsiniz.

Anlaşması olmayan bir hastanede bulunulduğunda ayakta tedavi masrafları karşılanmıyor. Sigorta, yatarak tedavi görme Mevzuat Bilgi Sistemi‘nde belirlenen teminatlar kapsamında masrafları karşılar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ödemesi Nasıl Yapılmakta?

Tamamlayıcı sağlıokay sigortası ödemeleri farklı bankalara ait kredi kartlarıyla peşin bir şekilde yapılıyor. Bununla birlikte prim ödemelerinizi taksitler şeklinde de bölebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?

Bu sigorta türü diş tedavisini, gözlüğü ve ilaç masraflarını kapsamaz. Ancak sigorta şirketlerine göre poliçede diş teminatı ve ambulans teminatı yer alabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlıokay Sigortasında Günlüok Muayene Limiti Var Mıdır?

Muayene limiti genel olarak günlüok değil, yıllıktır. Sigorta poliçesini baz alarak yıllık sekiz ve on muayene hakkınız vardır. Ayrıca aynı gün içerisinde farklı branşlar tercih edilirken muayene olunabilir.

Tamamlayıcı Sağlıokay Sigortası Ne Zaman Başlıyor ve Ne Zaman Kullanılıyor?

Poliçede yer aldığı gibi öğlen 12:00’de başlar, bir yıl sonra aynı saatte son bulur. Ancak teminat türlerine göre değişkenlik mevcuttur. Yatarak tedavi teminatında bu süre üç aydır. Ayakta tedavi teminatında ise bekleme süresi yoktur. Bununla birlikte hafta sonları ve resmi tatillerde saat sınırı olmadan kullanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlıokay Sigortası Nasıl İptal Ettiriliyor?

Sigortayı iptal etmek isterseniz yaptırdığınız sigorta şirketine dilekçe yazmanız gerekir. İptal süresi ortalama iki veya üç iş günüdür. Bu sürede dilekçenin sigorta şirketine ulaştığı tarih baz alınıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası devletin desteklediği bir sigorta türüdür. SGK’nın anlaşmalı olduğu özel sağlıok kuruluşlarında geçerlidir ve teminatı aşan tedavi masraflarını öder. Yani tedavi masraflarınızda SGK’nın karşılamadığı okısım sigorta şirketiniz tarafından karşılanıyor.

Özel sağlıok sigortası, poliçe imzaladıktan sonra gelebilecek kaza ve hastalıokay durumlarında geçerlidir. Bu sigorta türünde bazı durumlarda gerekli ücret ödenir veya hiç ücret ödenmez. Sigortadan yararlanmanız için SGK’lı olmanıza da gerek yoktur. Ayrıca özel sağlık sigortasının tamamlayıcı sağlıok sigortasına göre alanı daha geniştir.

Tamamlayıcı Sağlıok Sigortasına Teminat Olarak Doğum Sigortası Eklenmekte mi?

Evet, eklenmektedir. Özellikle hamile kalmayı düşünen kadınlar hem kendileri için hem de bebekleri için bundan yararlanabilirler.

Doğum sigortasının kapsamı sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Bu sigorta türü genel olarak hamilelik sürecindeki kontrolleri, doğum ve hastane masraflarını karşılar. Bununla birlikte doğum anında anne veya bebekte oluşan sağlıok sorunları teminat altındadır. Bu sigortayı poliçenize eklemek istiyorsanız teminat kapsamını incelemeniz gerekir. Bunlar poliçede yoksa bireyler, ekleme başvurusu tercihi yapıyor.

Eğer tamamlayıcı sağlıok sigortanızı RaselSigorta’dan yaptırdıysanız, yenileme zamanı geldiğinde sizi SMS ve e-posta yolu ile bilgilendirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda en doğru karara ulaşabilmeniz için karşılaştıracağınız tüm teklifleri kapsamlı olarak sizinle paylaşıyoruz. Böylece tamamlayıcı sağlıokay sigortanızın yenilenme zamanına dair tüm kaygılarınız yok olurken araştırma yapmanıza gerek duymadan en uygun teklifler ile sigortanızı kolayca yenileyebiliyoruz.

Lider sigorta acentesi RaselSigorta üzerinden sadece birkaç advertımda tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulaması yaparak tamamlayıcı sağlıokay sigortası teklifine kolayca ulaşabilirsiniz.