Su Tasarrufu Yapmanın Önemi

Su tasarrufu yapmanın birçoğh yolu vardır. Hepimizin gerçekleştirebileceği ve teknik bir şey içermeyenlerden bahsetmeye çalıştıok.
Su tasarrufu esastır, çünkü su insan yaşamının özüdür. Su sadece beden için değil, aynı zamanda insanın toplumda hayatta kalabilmek için yürüttüğü faaliyetler için de gereklidir. Bunlar imalat, üretim, deneyler ve diğerlerini içerir. Bu nedenle olabildiğince sudan tasarruf etmeliyiz.
Yeterli Su Tasarrufu Sağlanıyor Mu?
Bunun cevabı hayır!
Su tasarrufu için iyi araştırılmış yöntemler kullanmak zorundayız. Bireysel ve kolektif çabalarla sudan tasarruf etmeliyiz. İnsanların bu konuya ciddiyeti varsa su tasarrufu hedefine çadequate iyi ulaşabiliriz.
Hepimiz bu sorunla toplu olarak karşıl. A.şacağız ve su tasarrufu yapacağız, bu yüzden birlikte su tutma, daha güvenli ve kendi kendine yeterli bir ortama doğru çalışma girişiminde bulunmalıyız.
Farkındalıokay yaratın ve amaca ulaşmak için özenle çalışın. Daha iyisini yapabilmemizin tek yolu budur.
Su Tasarrufu Girişiminde Nasıl Bir Rol Oynayabiliriz?
Bu konuda aktif advertımlar atabilir ve su tasarrufu girişimini kullanarak daha iyi vatandaş olmayı hedefleyebiliriz.
Su yönetiminde ortak çaba elde edilemezse, bunu bireysel olarak çözmeyi deneyebiliriz. Durumun ağırlığı hakkında net bir fikrimiz olması için raporları ve istatistikleri incelemek için biraz zaman ayırmalıyız. Hikayeye dayanarak, sorunlu alanları belirleyebilir ve stratejileri çözmeye hazırlanabiliriz.
Su Tasarrufu İçin 10 Altın Öneri
Farkındalıokay yaratmanın zor olabileceğini anlıyoruz ve birkaç kişi bu işi çekici bulamayabilir. Su tasarrufu yapmak için bazı eğlenceli aktivitelere katılın.
Örneğin, bir hayırseverlik yemeği düzenleyebilir veya çocukları su tasarrufu ile ilgili bir şeyler çizmeye teşvik eden bir çizim yarışması yapabilirsiniz. Su tasarrufu sloganları, insanların geçtikçe işi hatırlatması için de uzun bir yol kat edebilir. Duvarlara yapıştırılabilir veya metro istasyonlarının duvarlarına püskürtülebilir. Ne kadar çgood enough insan okursa; maksimum çıktı o kadar çok olacaktır.
Yani, bu tamamen su tasarrufu ile ilgilidir. Bu devam eden bir süreçtir ve bu sürece elimizden geldiğince katılmalıyız. İnsanları da aynı şeyi yapmaya teşvik etmeliyiz. Bu yönde atılan her çaba önemlidir. İşte su tasarrufu için 10 altın öneri:
1. Bir kova ile duş alın.
Duş alırken suyu boşa akıtmayın. Bir kova su ile duş alarak onlarca litre su tasarrufu yapabilirsiniz.
2. Dişlerinizi fırçalarken suyu kapatın.
Ağzınızı çalkalamak için musluk suyunu kullanmayı deneyin. Fırçalarken temel tahliyeden aşağı akan tüm bu kullanılabilir su dişlerinizi daha beyaz yapmaz! Ellerinizi yıkarken veya saçınızı yıkarken de aynı şey meydana gelir. Bu yüzden dişlerinizi fırçalama işlemini yaparken musluğu kapatın. Bu oküçük alışkanlıklar, günlüok işleri her yaptığınızda onlarca litre tasarruf sağlayabilir.
3. Birikmiş suyu bitkilere kullanın.
Kaynayan sıcak suyun soğuduğundan emin olduktan sonra, o suyu iç veya dış mekan bitkilerinizi sulamak için kullanın.
4. Arabanızı oto yıkamaya temizletin.
Arabanızı oto yıkamaya temizletmek, kendinizin yıkamasından daha verimlidir. Oto yıkama işletmeleri sularının çoğunu geri dönüştürmektedir. Daha da iyisi, şimdi ve sonra kirli bir araba ile dolaşın – bu length veya arabaya zarar vermez ve araba yıkamanızı geciktirerek su tasarrufu sağlayacaktır. Arabanızı kesinlikle evde yıkamanız gerekiyorsa, tüm kiri yıkamak için sabunlu suyla bir kova kullanın, ardından hızlıca temiz suyla durulayın.
5. Çimenlerden kurtulun.
Çimenler çadequate su kullanır ve sıcak mevsimde günlüokay sulama yüzlerce litre değerli su kaynağını emebilir. Çimlerinizin kahverengileşmesine izin verin, yağmurlu havalarda tekrar geri geleceğinden emin olabilirsiniz.
6. Bulaşıokay makinesi dolduğunda çalıştırın.
Bulaşık makinesini yalnızca dolu olduğunda çalıştırın. Daha az bulaşıkları elle yıkayın. Bulaşık makineleri dikkate değer su atıklarıdır. Eşinizi ya da bir arkadaşınızı alın ve beş dakika boyunca sohbet edin ya da gülün, çünkü bulaşıkları elle yıkamalısınız. Bulaşıkları elde yıkayarak 50-a hundred litreye kadar su tasarrufu yapabilirsiniz. Lavaboya suyu bir kez doldurun ve suyu her zaman akmaya bırakmadan tüm bulaşıkları birlikte yıkayın.
7. Yağmurdan yararlanın.
Geçmişte bir endişe olmasa da, büyüokay şehirlerin çevresindeki kullanılabilir içme suyu kaynaklarımız hemen düzeltilemeyecek bir konu haline geliyor. Basit bir yağmur toplama sistemi kurmayı düşünün. Ucuz veya pahalı olabilirler ve tasarımın ayrılmaz bir parçası olarak yeni bir ev inşa ediyorsanız düşünülmesi gereken bir konudur. Çatınız inanılmaz bir su alıcıdır, bundan yararlanın ve sudan tasarruf edin.
8. Tuvaleti daha az su ile temizleyin.
Tuvaleti daha az sıklıkta ve daha az suyla yıkayın. Çoğu contemporary tuvaletin yarı yıkama seçeneği vardır ve tuvaletin sarnıcındaki yeniden doldurmayı azaltmak için başka seçenekler mevcuttur – örneğin sarnıcınıza bir tuğlos angeles koymak bir seçenektir.
9. Bitkileri sabah sulayın.
Bitkileri sabah erkenden sulayın. Bitkilerin sabah sıcaklıkları daha az buharlaşma anlamına geldiğinden daha az suya ihtiyacınız olacaktır. Akşamları sulamak iyi bir fikir değildir, çünkü bu nemli yaz havasında ve sıcak akşamlarda oküf oluşumunu teşvik edebilir.
10. Evcil hayvanınızı yıkamayın.
Oköpek birkaç hafta yıkanmadan hayatta kalabilir. Eğer okayöpeğin yıkanmaya ihtiyacı varsa, duşta kovaya biriktirdiğiniz suyun bir okayısmını kullanın ve şampuanı ovuştururken hortumu açıokay bırakmamaya dikkat edin. Kediye gelince, kediler genetik olarak umduğunuzdan daha iyi temizlemek için programlanmıştır. Kediyi rahat bırakın çünkü kedilerin asla yıkanması gerekmez.