Sitede Yaşamanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Genel
  • Sitede Yaşamanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Bağımsız bir evde mi yoksa sitede mi yaşamaya karar vermek göz korkutucu bir iştir. Bu kararı alırken ihtiyaçlara bağlı olarak çeşitli faktörleri dikkate almak gerekir.
Her iki yaşam tarzının da kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır, ancak güvenli bir sitede yaşamak diğerinden daha fazla değer ve fayda sağlar.
Bir sitede yaşamanın avantajları aşağıda listelenmiştir:
• Güvenlik Odaklı
Bir sitede ya da bağımsız bir evde yaşamayı tercih etmek, güvenlik endişesi için ilk bakışta göze çarpan önemli bir noktadır. Sitede yaşamak, herhangi bir kritik durumla başa çıkabilen eğitimli güvenlik görevlilerinden, yangın söndürme ekipmanı ile tüm sitenin rahat ve çgood enough daha fazlası için mevcut olan tüm gözetim sistemine sahip olmasına kadar, her şeyde ve her yerde daha iyi güvenlik sağlar. Özellikle okayüçük çocuklu bir aile olarak, yaşamak için bir yer seçerken güvenlik birincil odak noktası haline gelir.
• Sunulan Olanaklar
Sitede yaşamanın bir diğer avantajı, mevcut olanakların çeşitliliğidir. Çocuklar için oyun alanı, yüzme havuzu, spor merkezi, topluluk merkezi, peyzajlı bahçeler ve çgood enough daha fazlası site içerisinde yer alır. Bu olanaklardan biri veya hepsi insanlar için iyidir. İnsanlar kendi eğlence aktivitelerini seçebilir ve çocuklar her yönden gelişebilir. Çgood enough sayıda olanak bulunduran website online, şehrin farklı bölgelerine seyahat etmeden iyi bir yaşam deneyimi için değer katar. Bu sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda sakinlerine, benzer düşünen insanlarla tanışma fırsatı da sunar.
• Bakımın Yararları
Bir evin bakımı, karşılos angelesşılan en büyüokay zorluklardan biridir. Sıhhi tesisat sorunundan elektriksel kaygılara veya başka bir şeyin düzeltilmesine kadar değişebilir, bu sorunların sonu yoktur. Bir sorun giderildiğinde, diğeri ortaya çıkar. Bakım, bir web page için en büyük avantajlardan biridir. Aylıok veya yıllık ücretlendirme ile bu sorunlar sadece bir telefon görüşmesi ile çözülebilir. Temizlik, hijyen ve diğer tüm endişeler yönetim tarafından halledilir.
• Bir Topluluğun Yararları
Bir siteye katkıda bulunan bir başka güzellik, insanların birbirleriyle tanışabileceği ve sağlıklı etkileşimli ilişkiler geliştirebileceği iyi işleyen bir topluluğun bulunduğu yer olmasıdır. Bu, işleyen bir toplumda yaşamak için gereklidir. Bu topluluklar içinde, bir plancı ya da katılımcı olarak katkıda bulunabilecek çeşitli işlevler, etkinlikler ve festivaller toplu olarak kutlanır. Bir toplulukta yaşayan her yaş grubunun ihtiyacı da karşılanmaktadır. Oyun alanında çocuklar, eğlence bölgesindeki genç yetişkinler, spor salonunda yetişkinler ve bahçedeki yaşlılar birbirleriyle iletişim halinde olarak, web page yaşamının keyfini çıkarırlar.
• Finansal Faydalar
Bir sitede yaşamanın en büyüok avantajı, beraberinde gelen finansal uygulanabilirliktir. Bu daireler, sadece daire satın almak veya kiralamak açısından değil, bağımsız bir evin yönetilmesine okayıyasla bakım maliyetleri oldukça makul olan bağımsız daireler ve evlerden çok daha ekonomiktir. Dairelerin boyutu daha küçüok olduğundan, kaynaklarının yönetimi çok daha kolay ve uygulanabilirdir. Contemporary daireler su toplama kaynakları veya güneş enerjisi kullanarak çevre dostu hale geldikçe, bu listeye bir başka avantaj daha ekliyor.
• Alanın Yönetilebilir Boyutu
Dairelerin boyutu daha okayüçük olduğundan, çekirdek aileler veya yeni evli çiftler için website online yaşamı uygun bir seçimdir. Bu alanların güzelliği, abartılı olmaktan ziyade son derece güvenli ve kullanışlı olmalarıdır.
Elinde çgood enough fazla avantajı olan bir sitede yaşamak, özellikle de yaşamak için uygun seçenekler arayanlar için iyidir. Farklı okültürel geçmişlerden insanlarla etkileşim kurma fırsatından bireysel veya daha güvenli yaşam seçeneklerine kadar, web site yaşamı bireylere birçgood enough avantaj sağlar.
Bir sitede yaşamanın dezavantajları ise aşağıda listelenmiştir:
• Güvenlik ve Mülk Bakımı
Güvenlik ve mülk bakımı, website konutlarının yüksek suç oranlarını her zaman azaltmaz. Araştırmalar düşük kaliteli web site konutları ile eğitim performansı düşmesi, uyuşturucuya bağlı suçların görülme sıklığı ve olumsuz sağlıokay sonuçları gibi sosyal sonuçlar arasında güçlü bir ilişki olduğuna dair kanıtlar bulmuştur. Şiddet ve kalabalıok koşullar nedeniyle gizlilik eksikliği de endişe vericidir.
• Yüksek Fiyatlar
Hem satın alma hem de kiralama fiyatları, sitede bulunan mülkler için diğerlerine okıyasla daha yüksek olma eğilimindedir. Sitede bulunan faaliyet alanları gibi şeyler özeldir, bu yüzden bakımları için ödeme yaparsınız. Golfing sahaları, yüzme havuzları ve tenis kortları gibi eğlence tesisleri varsa, muhtemelen bunlar için de ödeme yapmanız gerekecektir. Okısacası, her türlü ücret ve masraftan etkilenmeye hazır olmalısınız.
• Uygunsuz Konumlar
Sitelerin çoğu, sınırlı olanaklara sahip dış alanlarda inşa edilmiştir. Genellikle çadequate fazla toplu taşıma yoktur, bu nedenle restoranlar, mağazalar, parklar, sporlar, konserler ve diğer sanat etkinlikleri gibi şehir merkezlerinin cazibe merkezlerini deneyimlemek için kendi arabanızda biraz mesafe kat etmeniz gerekecektir. Ayrıca mağazaya gitmek gibi rutin işlerin bile yorucu olabileceği anlamına gelir. Sağlıok ve eğitim tesisleri de sınırlı olabilir.
• okısıtlayıcı Kurallar
Uyulması gereken birçok kural vardır. Bunlar, evinizi hangi renkte boyayabileceğinizi, bahçenizdeki çimlerin ne kadar büyüyebileceğini, sahip olabileceğiniz araç türlerini ve onları nereye park edebileceğinizi içerebilir. Bazı insanlar mülk fiyatlarının korunmasına backyardımcı olabileceğinden kuralları severler, ancak bireysellik ve kendini ifade etmeyi tekdüzelik olarak tercih ediyorsanız veya daha rahat bir yaklaşıma sahipseniz, website online yaşamı sizin için uygun olmayabilir.
• Güvenlik Sorunları
Sitede yaşayan toplulukların genel algısı, kapısız mahallelerden çadequate daha güvenli olmalarıdır, ancak gerçek daha karmaşıktır. Çevreleyen bir duvar veya çit koymak, suçu mutlaka önlemez. Kapı bir güvenlik görevlisi tarafından korunmuyorsa ve bunun yerine tuş takımı ile çalıştırılan otomatik bir sisteme dayanıyorsa, bu da sorunlu olabilir; insanlar bunları pizza dağıtımına ve diğer rastgele ziyaretçilere verirken güvenlik kodları kolayca tehlikeye girebilir.
• Hayal kırıklıkları
Hoş olmayan ziyaretçileri caydırabileceğinden erişimi kısıtlamak için kapılar ve korumalara sahip olmak cazip gelebilir, ancak her gün bu kapılardan geçmek zorunda kaldığınızda sinir bozucu olabilir. Sadece giriş veya çıkış yapmak için bir sıra beklemeniz gerekebilir, ayrıca her aile ziyaretiniz veya arkadaş ziyaretiniz olduğunda, giriş yapabilmeleri için görevliyi bilgilendirmeniz gerekir. Bir süre sonra yorucu olabilir.
• Sivil Güç Eksikliği
Sitede yaşayan toplulukların büyük çoğunluğu özel mülkiyete aittir. Bu genellikle geliştiricinin tüm kuralları yerine getirdiği ve sakinlerin çgood enough az vatandaş gücüne sahip olduğu anlamına gelir.
• Çeşitlilik Eksikliği
Tek tip olma eğiliminde olan sadece konutlar değildir. Birçok toplulukta, çoğunluk ya politiktir ya da muhafazakârdır. Emeklilik topluluklarının da yaş sınırlamaları vardır. Sosyal çeşitliliği seviyorsanız veya çoğunluğa uymuyorsanız, website online yaşamı sizin için doğru seçim olmayabilir.
• İzleme
Kapıda nöguess tutmanın suçu azaltmak açısından avantajları vardır, ancak evinize gelen tüm ziyaretçilerin incelendiğini ve kaydedildiğini bilmek de rahatsız edici olabilir. Bir miktar mahremiyet kaybedilebilir.