Hasarlı Araç Satışında Bilmeniz Gerekenler

Hasarlı araç satın almak genellikle paradan tasarruf etmenin kolay bir yolu gibi görünebilir. Ancak genellikle göründüğü kadar kolay değildir ve bundan en iyi şekilde yararlanmak için tam olarak ne yaptığınızı anlamanız gerekir.
Öncelikle hasarlı araç kavramının ne olduğunu ve nereden geldiğini anlamak önemlidir.
Bir araç satın almak söz konusu olduğunda, her zaman yeniden satış değeri, başlangıç değeri, durum, yakıt tüketimi gibi hususları dikkate alırız. Görünüm genellikle listenin en üstüne yakındır. Belki daha önce hasarlı araçlarla karşılaştınız, ya da bu ilk olacaktır. Durum ne olursa olsun, bir tane satın almadan önce hasarlı araçlar hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Hasarlı Araç Nedir?

Belki aklınıza gelen ilk görüntü, pencereleri tahrip olmuş, kapıları hasar görmüş ve çatısı okötü bir şekilde kırılmış bir araç. Bunun yerine, üst okısmında küçüokay ezikler olan bir araç, küçük çatlaklı bir pencere ve biraz boyaya ihtiyaç duyabileceğinizi hayal edebilirsiniz. Terim, şiddetli veya çgood enough okayüçük herhangi bir hasar görmüş herhangi bir araç için geçerlidir.
Hasarlı bir araç, birkaç ezikten tamamen toplam bir araca kadar herhangi bir derecede hasar verebilir. Dolayısıyla, bu tür araçların satışı söz konusu olduğunda, hasarlı araçların satışına ilişkinfolk iş görünümü, mümkün olduğunca az masraf için ne kadar yapabileceğinize dayanmaktadır. Hasarlı araçlar, onarımların çgood enough maliyetli olduğu gibi satılmaktadır. Hafif hasarlı araçlarda satıcı, satış uğruna aracı belirli bir işlevsel noktaya kadar onarabilir. İkincisi ayrıca ucuz onarımları, çgood enough az veya helloç boyasız işi ve mümkün olduğunca kazançlı satışı açıklar. Her iki senaryo da hasarlı araçlar ve kurtarma seçeneğine sahip araçlar için geçerlidir.
Hasarlı Bir Araç Alırken Yapılacak Doğru Hareketler
Neden hasarlı bir araç almalıyım? Basit bir nedenden dolayı: fiyat. Mükemmel estetik durumda olan bir modele kıyasla, düşüokay bir fiyata hafif hasarı olan iyi bir araç bulabilirsiniz. Bu elbette riskleri önemsemeyin demek değildir.
Araç satın almak her zaman bir bilgi oyunudur. Satıcı araca ilişrelatives tüm bilgileri açıklamazsa, en okötü zamanda istenmeyen sürprizler bulabilirsiniz. Bu yüzden hasarlı bir araç satın almanın hangi senaryolarda iyi bir hamle olduğunu sizler için derledik.
Hasarlı bir araç satın almak bazen mantıklıdır:
• Ucuz bir araç arıyorsunuz ve estetik hakkında çgood enough fazla umursamıyorsunuz.
• Otomobil, çoğunlukla çok sayıda oküçüokay ezikle, çoğunlukla dışarıya verilen bir hasara sahiptir, ancak aksi takdirde temiz bir geçmişi vardır.
• Araç ile ilgili kaza öyküsü ve yapısal hasar kaydı yok.
Sigorta şirketi ile gelecekteki kazaların dolu hasarına maruz kalmayacağını kontrol edebilirsiniz. Bu çadequate önemli bir noktadır. Örneğin, 10.000 liralık bir talep alırsanız, yalnızca 2.000 liralık alabilirsiniz, çünkü eight.000 lira aracın hasarına geri çekilebilir olarak geri döner. Aracın gelecekte ciddi bir sorun oluşturabilecek hasarı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.
Kapsamlı bir inceleme yapmak önemlidir. Gelecekte onarım yapmaya karar verirseniz, maliyetin sizin için çok yüksek olmayacağından emin olun. Araç Kimlik Numarası ile çevrimiçi bir otomatik kontrol kullanarak aracın geçmişinde arama yapabilirsiniz.
Hasarlı araçları daha önce de belirtildiği gibi proxy açık artırma sitelerinde bulabilirsiniz. Bu siteler toptan açıokay artworkırmalarla çalışır. Bu sitelerde aradığınız araç türüyle ilgili ayrıntıları bulmak çok kolaydır.
Hasarlı Bir Araç Satın Alırken Alınması Gereken Önlemler
Hasarlı bir araç satın almayı düşünüyorsanız, almanız gereken birkaç önlem vardır.
Hasarlı araçları satın almadan önce geçmişini kapsamlı bir şekilde gözden geçirmek çgood enough önemlidir. Bazı satıcılar araçlos angeles ilgili bilgileri veya geçmiş ayrıntılarını atlamayı sever.
Aracın hasar görmesi, aracın bazı işlevlerini veya parçalarını etkilediğinde dikkatli olun. Araç işlevsel bir durumdaysa, bir kaza olursa, sigorta etkilenen parçalara ilişfamily helloçbir şeyi kapsamaz. Sigortacılar araç için teminat sağlamazsa veya aracı sigortalamayı zor bulursanız, satın aldığınızda para kaybedebileceğiniz anlamına gelir.
Her şeyden önce, her zaman aracın satışının arkasındaki nedenleri dikkate almalısınız. Ayrıca, araç için ihtiyacınız olan sigorta türünü kontrol etmek her zaman önemlidir. Üzerinde yapmak isteyebileceğiniz onarım türlerini de kontrol etmeyi unutmayın. Gelecekte satışta hasarı olan bir araç bulursanız, yukarıda verilen ipuçları, böyle bir araç satın almanın iyi bir fikir olup olmadığına karar vermenize backyardımcı olacaktır.
Hasarlı Araç Satın Almanın Avantajları ve Dezavantajları
Hasarlı araçların satın alınmasının hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Bir numaralı avantaj, aynı marka, model ve yıldaki bir araca göre çadequate daha ucuz olmasıdır. Yarı fiyatına lüks veya güzel bir araç satın alma fikri çgood enough heyecan verici olabilir, ancak birkaç dezavantaj oluşturabilir.
Hasarlı araç satın almanın iki dezavantajına bakalım:
kötü Onarım:
Hasarlı bir araç satın almanın en yaygın dezavantajı, bazen aracı yeniden inşa eden kişinin onarımlarda iyi bir iş çıkarmamasıdır. Okayötü işçilik, uzun vadede araçta çadequate fazla aşınma ve yıpranmaya neden olabilir, bu da yeni sahip araç için pahalıya mal olabilir.
Sigortasız Araçlar:
Sigortacının aracı terk etmesi, kullanılamaz bir araç olamayacağı anlamına gelmez. Sadece araca bazı hasarların dışarıdan görünmeyebileceğini unutmayın, böylece bir kaza alıcısı hasar görmüş ve yeniden oluşturulmuş bir araç olarak, aracı satın almadan önce ne aldığınızı bilmelisiniz. Bu durumda, bir satın alma kararı vermeden önce aracın geçmişini kontrol etmek ve dikkate almak önemlidir.
Bir aracın yazılı olarak ilan edilmesi durumunda, araçta meydana gelen hasarları ve bunları onarmak için neler yapıldığını belirten belgeler vardır.
Nitelikli veya sertifikalı mekanikler, yeniden yapılanmanın sadece okötü bir şekilde yapılan aceleci bir iş olmadığını, aynı zamanda otomobilin profesyonel olarak yeniden inşa edildiğini ve ek onarımlarla cebinizde bir bütün olarak yanmayacağı konusunda güven verebilir.
Zorlu ve hasarlı olan aracınızın length herhangi bir sorun vermeyeceğini garanti etmek neredeyse imkansız olsa da, hasarlı araçlar hala piyasadaki en ucuz araçlar arasındadır. Bununla birlikte, hasarlı araç satın almak paranızdan tasarruf etmenizi ve sizi olması gereken yere götürmek için güvenilir bir araca sahip olmanızı sağlayabilir.