Araç Sigortası Tercihinde Tasarruf İçin Bazı İpuçları

  • Anasayfa
  • Genel
  • Araç Sigortası Tercihinde Tasarruf İçin Bazı İpuçları

Araç sigortası poliçesinde bulunan teminatların amacı, sizi, aracınızı ve trafikte yer alan diğer sürücüleri güvence altına almaktır. Sigorta poliçelerindeki teminatları araştırmak ve incelemek, karar verme noktasında sizi hem maddi hem de manevi olarak rahatlatır. Ancak araç sigortası seçiminde tasarruf etmeniz bu noktada çadequate önemlidir. Peki araç sigortası tercihinde tasarruf için bazı ipuçları nelerdir? Hadi gelin hep birlikte bu konuyu daha yakından inceleyelim.

Aracınıza Göre Tercih Yapın.
Yaptırmak istediğiniz araç sigortasının en üst özelliklere göre ayarlanması ve kişiselleştirilebilmesi için araca yönelik gereklilikleri göz önünde bulundurmanızda fayda vardır, çünkü yeni bir araç ile ikinci el bir araç için teminatlar aynı niteliğe sahip değildir veya üst düzey teknolojiye sahip araçların ihtiyaçları, everyday olan araçlara göre farklılıklar gösterebilir.

Sigorta Şirketleri Hakkında Araştırma Yapın.
Sigorta şirketleri net ortamında resmi yerlerini, tarihçelerini, sektördeki tecrübelerini ve müşterilerine yönelik izledikleri politikaları belirtirler. Bunlar sigorta şirketi seçimi ve karar kılma konusunda değerlendirme yapmak advertına önemli olan faktörler olarak karşımıza çıkar.

Araç Sigortası Fiyatlarının Pek Çok Değişkene Bağlı Olduğunu Bilin.
Hem size göre hem de aracınıza yönelik araç sigortası fiyatlarının değişkenlik gösterebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Araç sigortası fiyatlarını öğrenmek için detaycı ve samimi bir yaklaşım sergilemeli, araç kullanımı, deneyim ve kaza geçmişi gibi detayların araç sigortası poliçenizin maliyetinde etken olabileceğini unutmamalısınız.

Fiyatları Karşılos angelesştırın.
Günümüzde satın alma konusunda olduğu gibi araç sigortası seçiminde de aynı teminatlara sahip farklı sigorta şirketlerinin fiyatlarında ve ürünlerinde karşılaştırma yapmanız, tasarruf etme konusunda length yardımcı olacaktır.

Ek Teminatları İnceleyin.
Poliçede size sunulan genel koşulların yanında ek teminatlara ihtiyacınız olup olmadığını da düşünmeniz gerekir, çünkü herhangi bir olumsuzluk durumunda satın aldığınız araç sigortası sizi maddi ve manevi korur.

İnternet Üzerinden Bilgi Toplayın.
Sigorta şirketleri, ürünleri ve teminatları konusunda alanında uzman bireylerden backyardım almanız ve müşteri yorumlarını incelemeniz, doğru tercih yapma konusunda length yardımcı olur.

Geleceği Düşünerek Hareket Edin.
Araç sigortası tercihinde gelecekte yaşayabileceğiniz olumsuz durumları göz önünde bulundurmanız size avantaj sağlar. Bu doğrultuda karar vererek, gelecekte poliçenizde belirtilen bir olumsuzluk durumunun yaşanması halinde maddi ve manevi en az zararı görerek tasarruf sağlayabilirsiniz.

İş Yerinizin Çalıştığı Sigorta Şirketine Danışın.
Sigorta şirketlerini genellikle tüm poliçelerini kendilerine yaptıran müşterilerine daha iyi şartlar ve fiyatlar teklif ederler. Bu yaklaşım onların müşterilerinin gözünde bağlılıok ve güven duygularını güçlendirir. Yani poliçelerinizi yaptırdığınız hazır bir sigorta şirketi var ise onlarla iletişime geçerek uygun fiyat teklifleri alabilir, araç sigortası seçiminde tasarruf edebilirsiniz.

Ödeme Şekillerini Öğrenin.
Araç sigortasının ödenmesi konusunda tek seferde ya da taksitli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Taksitli ödeme seçeneği pahalı olmazken, bazı sigorta şirketleri tek seferde ödeme seçeneğini daha avantajlı bir hale getirebilir. Bu nedenle bütçenize en uygun tercihi yaparak harcamalarınızı dengelemeniz gerekir.

Muafiyet Durumunu Sorgulayın.
Muafiyeti olan bir sigorta maddi açıdan daha ucuz olurken, sigorta şirketi seçimi konusunda da ihtiyacınıza en uygun seçimi yapabilmek adına bazı hesapları incelemeniz gerekir. Muafiyetsiz bir araç sigortası bazı koşullarda length daha kârlı gelebilir.

Temiz Bir Sürüş Kaydı Tutun.
İyi araç kullanıcıları ekstra tasarruflardan yararlanır. Kazalar ve trafik cezaları araç sigortası primlerini yukarı çeker, bu nedenle poliçe döneminizde ceza yememeye ve kaza yapmamaya dikkat etmenizde fayda var.

Değişikliklerden Kaçının.
Aracınızın sesine, performansına ya da stiline yapacağınız en ufak bir değişiklik, araç sigorta fiyatınızı yükseltebilir. Bunun sebebi, performans yükseltmelerin, gövde kitlerin ve alaşım jantların yenilenmesi gibi değişikliklerin, aracınızın hırsızlar tarafından çok daha dikkat çekici hale getirilmesine neden olur. Ayrıca modifikasyon yapılmış araçların tamirinde yüksek maliyetli parçaların kullanılması, daha pahalı bir eğilimi ortaya koyar.

Eğer trafik sigortanızı rasel Sigorta’dan yaptırdıysanız, yenileme zamanı geldiğinde sizi sms ve e-posta yolu ile bilgilendirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda en doğru karara ulaşabilmeniz için karşıl. A.ştıracağınız tüm teklifleri kapsamlı olarak sizinle paylaşıyoruz. Böylece trafik sigortanızın yenilenme zamanına dair tüm kaygılarınız yok olurken, araştırma yapmanıza gerek duymadan en uygun teklifler ile sigortanızı kolayca yenileyebiliyoruz.

Lider sigorta acentesi RaselSigorta üzerinden sadece birkaç adımda trafik sigortası sorgulaması yaparak, trafik sigortası teklifine kolayca ulaşabilirsiniz.